MČR U-maket Varnsdorf

Rakovnická účast na Mistrovství České republiky upoutaných maket. V sobotu 9.7.2011 proběhlo ve Varnsdorfu MČR upoutaných maket kategorií SUM a F4B. Makety podle národní kategorie SUM jsou upoutané zmenšeniny skutečných letadel, kde je pravidly tolerován plochý trup a motor může mít maximálně 10 cm3.

Makety podle mezinárodních pravidel F4B jsou vskutku muzeálně zpracované létající kopie, kde limit obsahu motoru je 20cm3 a tyto stroje váží běžně kolem 7 kg. Kategorie SUM byla poměrně silně obsazena, 13 soutěžících se na běžné soutěži nikdy nesejde a jeden junior a 3 žáci také není obvyklý stav. V F4Bčkách se sešla republiková elita a 6 českých soutěžících a 1 z Německa předvedli tu standartní, tu o něco horší výkony.

Tři rakovničntí reprezentanti (J. Hoblík, R. Hoblík a M. Hoblík-žák) soutěžili pouze v kategorii SUM a to s modely Jak-54, Zlin-50M a Kittiwake. V konkurenci zbytku republiky se projevily slabiny rakovnických modelů, a to nižší úroveň zpracování modelů. Po statickém hodnocení byly rakovničtí 8., 9. a 10. Letová část byla světlejší stránkou, i když ani tady se nedařilo podle představ. Částečně díky malé vylétanosti, dílem díky technické závadě na modelu. Při vyhodnocení pouze letové části by rakovničtí skončili 2., 8. a 9. A protože celkový výsledek je součtem statiky a letů, bylo z toho nakonec 6,. 8. a 9. místo. Nicméně i tak Marek dokázal přelétat zbylé žáky i přítomného juniora a stal se neoficiálním žákovským mistrem ČR v kategorii SUM.