Logo
Vytisknout tuto stránku

Rakovnické Amálky a Cipískové na letišti

Zajímavý projekt spolupráce mezi dětmi a modeláři se zrodil v hlavách učitelek rakovnické mateřské školky YMCA. Ve čtvrtek se procházkou vydaly společně s učitelkami třídy Amálek a Cipísků na rakovnické letiště, kde je čekal zajímavý program.

O ten se postarali modeláři z Leteckomodelářského klubu Rakovník společně s letci z Aeroklubu Rakovník, kteří dětem předvedli letecké modely i velká letadla. Některé zaujaly malé modely s vrtulí, jiné ty větší s opravdovým motorem a hlavně kluky pak skutečné letouny. A kdyby jen koukaly, oni si je mohli i osahat a ti odvážní i nachvíli zahrát na pilota stíhačky nebo větroně ve skutečné kabině.

Únavu a hlad z cesty pak zahnaly opékané vuřtíky nad ohníčkem, ke kterým se přikusoval nejen chleba, ale i nějaká ta sladká dobrota z batůžku.

"Jedním slovem hezké. Modeláři to měli dobře připravené, děti byly nadšené a hrozně se jim na letišti líbilo. Nejvíce obdivovaly velký model z války a s úžasem si prohlížely velká letadla v hangáru. Počasí nám přálo, vuřty všem chutnaly, a tak to bylo skvělé odpoledne," řekla Rakovnickému deníku učitelka Amálek Iva Fišerová.

Celý slunečný den na letišti ukončily ukázky létání s modely. Barevná letadla i ostrými zuby pomalovaný bombardér z války pozorovaly děti s respektem i nadšením zároveň. Dnes už tři desítky Amálek a Cipísků z rakovnické YMCY ví, proč letadlo letí i jak se řídí. A hlavně, že na letišti je krásně. A modeláři věří, že nezůstane jen u této jedné návštěvy, protože zářící oči dětí jsou pro ně tou nejlepší odměnou jejich snažení. A jestli právě vaše školka přemýšlí o cíli svého výletu, vydejte se na letiště.

LMK Rakovnik, V.Chytrý © 2015