Logo
Vytisknout tuto stránku

Tak nás zase vykradli, paní Müllerová

Tak nás zase vykradli, paní Müllerová. Touto parafrází na úvodní slova z příběhů Haškova Švejka začal i letošní rok na modelářském letišti v Rakovníku. V sobotu se tu totiž konala první letošní modelářská soutěž a již příjezd na místo byl pro členy LMK Rakovník velmi hořký. Zatím neznámý spoluobčan se vloupal do zázemí modelářské klubovny. Z ohniště si půjčil žulovou dlažební kostku a „odemknul si“ boční okénko. Ještě před tím však důkladně zlikvidoval krycí mříž.
 
Pro rakovnické modeláře to byl v posledních letech již pátý nepozvaný návštěvník, ale tenhle byl tak trochu jiný než ti předešlí. „To nechápu, k čemu mu to může být. Nevím, co si o tom mám myslet,“ tak nějak komentovali jednotliví modeláři čin, který se uskutečnil někdy mezi středou a sobotou.
Více nám řekl předseda LMK Rakovník Jiří Habart: „I když nedošlo k nějaké vysoké škodě, zloděj ukradl materiál ke stavbě modelů, který tu byl připravený pro chystaný modelářský tábor o prázdninách. Po předchozích vloupáních do klubovny jsme na zimu všechno, co by mohlo někoho lákat, odvezli, ale dát si takovou práci s mříží a oknem kvůli balze za pět tisíc, to nechápu. Vždyť se to ani nedá prodat, snad jen spálit.“
Modelářská sezona, jejíž oficiální začátek je v květnu, tedy nezačala v Rakovníku dobře. Třicet dětí přišlo o materiál na modely, modeláři o iluze, že kde nic není, tam zloděj nekrade a pro ostatní to snad bude poučení, že zámky a mříže někomu překážku nedělají. Zima končí a zmije (promiň plaze s klikyhákem na hřbetě) vylézají z děr.
Rakovnický deník, pondělí 21. března 2005
LMK Rakovnik, V.Chytrý © 2015