• 250+
  MODELŮ

 • 160+
  VYSTUPUJÍCÍCH

 • 4000+
  DIVÁKŮ

 • 2
  DNY

 • OBŘÍ
  AKROBATI

 • VÁLEČNÉ
  MAKETY

 • PROUDOVÉ
  MODELY

 • MAKETY
  VĚTROŇŮ

 • 1:5
  BUGGY

 • MODELY
  KAMIONŮ

 • ZEMĚDĚLSKÁ
  TECHNIKA

 • MAKETOVÁ
  LOGISTIKA

 • TANKOVÁ
  BITVA

 • NÁMOŘNÍ
  BITVA

 • MAKETY
  VRTULNÍKŮ

 • HASIČSKA
  TECHNIKA  Model Air Show Rakovník navazuje na svojí více jak 27 let starou tradici s pořádáním již 12. show. Akce se za ty roky stala jednou z největších modelářských událostí na území naší republiky. V posledních ročnících již vystupovalo více než 160 modelářů s 250 RC modely. Celá událost je koncipována jako ukázka co největšího množství modelářských disciplín.
  Představují se zde nejen letecké modely jako akrobaté, makety, větroně, aerovleky, vrtulníky, proudové, tak i modely kamionů (s celým logistickým parkem), velké makety tanků s vojenským ležením, buggy, nákladní auta, ale z poslední doby i bazén s maketami velkých válečných lodí.
  Kvůli velkému množství modelů, prostor pro diváky je uprostřed a celá show probíhá kolem diváků. Tímto si každý může vybírat, na co má chuť se právě dívat. Pokud je neshoda v rodině, kdy děti se chtějí dívat třeba na tanky a tatínek na letadla, tak mohou zůstat u tanků a tatínek se jen otočí a vidí celý letový program.
  Dále budou k vidění i ukázky skutečné historické vojenské techniky, historické závodní vozy, atd. V areálu bude zajištěno občerstvení (takže přežijete u nás celý den) a pokud děti budou mít stále hodně energie, mohou využít dětský koutek.

  TOTO VŠE U NÁS UVIDÍTE A MNOHEM VÍCE


  Co by to bylo za akci bez domácího Air Show Teamu Rakovník? Předvedou se Vám v plném složení na komponované vystoupení na hudbu s množstvím pyrotechniky. Web skupiny zde
  Skupina GREAT WAR FLYING CIRCUS předvádí na nejrůznějších modelářských show u nás i v zahraničí svá krásná historická letadla tak, jak je nikde jinde nelze spatřit. Reálně v akci, s hudebním a slovním doprovodem a pyrotechnickými efekty. Prostřednictvím unikátních replik letadel a pozemní techniky přináší skupina divákům kus vojenské historie z období „Velké války“. Web skupiny zde.
  Bojové akce představí skupina World War II. Circus 1:6. Zde se můžete těšit na špičkové velké funkční makety tanků a další techniky. Web skupin zde. 
  Na akci nemůže chybět několik modelářských skupin zabývající se modely kamionů, stavební techniky, zemědělské techniky.
  K vidění budou i největší modely s turbínou v ČR.
  Velké makety větroňů s rozpětím nad 6 m.
  Obdivovat můžete modely vojenské techniky v měřítku 1:4 od Františka Lamky. Web zde.
  Veřejné vystoupení v Rakovníku na letišti ještě neměla kategorie rc paragliding. Proto začneme hned tím nejlepším pilotem u nás a majitelem firmy RC para SKY Janem Čejpou. Web zde
  Stále pod plným plynem budou jezdit závodníci s velkými buggy 1:6
  Obří makety s hmotností přes 50 kg.
  Modelářské aerovleky
  Jindřich Stejskal, nejlepší stavitel obřích historických větroňů pochopitelně nemůže u nás chybět.
  Modelářský den bez našeho nejlepšího pilota a kamaráda? To nejde, takže bude vystupovat druhý vícemistr a první v družstvech na mistrovství světa maket 2018 Jan Doubrava. Web zde.
  Mezi vystupujícími bude i firma Pelikan Daniel, která bude poskytovat informace ke svým produktům a zároveň bude mít svojí trať, kde si divázi mohou sami zařídit různé rc modely aut. Web zde.
  I když je netypické mít na letišti vystoupení lodních modelářů, my je přesto máme a máme to rádi. Takže uvidíte válečné bitevní lodě i s funkční střelbou. Web zde.
  Funkční hasičská technika pod vedením Antonína Arvaye. Další můžete vidět zde.
  Burácení motorů jetů není nikdy dost, takže pro Vás bude lítat Zdeněk Vašata a jeho L-39 s hmotností 33 kg
  Je vám jedna turbína v letadle málo, tak Jan Richter přijede s A-10, 3 metry rozpětí a dvě turbíny
  Vlasta Srna předvede poprvé v Rakovníku svoje obří Leonardo 4.0
  Zdají se Vám námi prezentované modely stále malé, tak proč si rovnou nepostavit model, v kterém se dá jezdit. Takže přijede jejich stavitel rovnou se dvěma tatrovkama.
  Abyste nebyli přesycení jen množstvím modelů, tak ukázku zásahu předvede Zásahová jednotka vězeňské služby ČR.
  Máte rádi pejsky? Tak je uvidíte při policejním výcviku. Ale na hraní asi nebudou :-)
  Něco na potěchu oka, klidný let historických obřích větroňů
  Pořádné aerovleky, to je také nádherná modelářská disciplína. Takže u nás nebude chybět a to hned několikrát.


  PŘEDSTAVENÍ DALŠÍCH VYSTUPUJÍCÍCH BUDE POKRAČOVAT.

  Sponzor akce

     
      
      
      
      
      
         

  Mediální partner

    
  NAVIGUJ MĚ