Logo
Vytisknout tuto stránku

Rakovnická účast na 3. mezinárodním GeeBee Cupu v Pardubicích

Již potřetí se v Pardubicích konalo setkání a soutěž halových upoutaných modelů. S účastí 25 soutěžících z 5 států (CZ, SVK, PL, AUT, GB) a pozorovatelkou z Bulharska si označení mezinárodní plně zaslouží. Účastníky je tato akce vnímána jako prestižní,

protože představuje pomyslný vrchol zimní halové sezony. Proti minulým ročníkům akce probíhala v nové hale o rozměrech 40x27x11m a to spolu se zázemím typu šatny, sprchy, toalety, vybavený bufet přímo v objektu silně přispívalo k všeobecné spokojenosti. Létání na třech kruzích a možnost přenocování v hale za symbolický poplatek bohatě kompenzovaly vyšší hodinový nájem. Pro Jar. a R. Hoblíky nebyla hala úplně nová Už vloni na podzim, kdy se o možném použití tohoto objektu uvažovalo, byli jako testovací piloti pozváni k "záletu" haly pro upoutané létání. Očekávání rakovnických byla: někoho na bedně v národních akrobatech UŠ a nebýt mezi posledními v  mezinárodních akrobatech F2B. Výsledek byl lepší než se čekalo. 
 
V kategorii UŠ se mezi 9 soutěžícími zopakovalo pořadí z rakovnického GBCupu - Richard, Jaromír a Jan Hoblíkovi. A 6. Markovi Hoblíkovi chybělo do 4. místa 2 body. Zvlášť vyhodnocená věková kategorie juniorů přinesla Markovi nejvyšší místo na bedně a 3. skončila Šárka Pausarová z LMK Pavlíkov, která létá spolu s Janem Hoblíkem. V mezinárodní kategorii F2B se rakovničtí umístili z 19 soutěžících na 10., 11. a 17 místě, což je umístění lepší než bylo očekáváno. Faktem je, že intenzivněji se v Rakovníku začaly F2Bčka létat až během této halové sezony a soutěžit v jednom kruhu s mistrem světa (Igor Burger) nebo vicemistrem ČR (Z.Kravčík) je o tom, se hodně naučit, ale přelétat nelze. Díky nocování v hale se sobotní večer proměnil na párty s živou hudbou (kytara, housle, baskytara) a zpěvem (všichni), nočním létáním a spoustou vtipů, modelářských zážitků a veselého povídání. A tak už při odjezdu bylo jasné, že některý březnový víkend roku 2014 znovu na stejném místě.
 
Jaromír Hoblík
 
Fotogalerie
 
 
LMK Rakovnik, V.Chytrý © 2015