Časté dotazy

Smím jít do areálu LMK , či na plochu?

Na plochu či do areálu LMK Rakovník je vstup přísně zakázán všem, kdo nejsou členové. Protože celý areál LMK Rakovník se nachází v ochranném pásmu letiště. Existují však výjimky na vstup, viz další body.
 

Chci si zalítat na letišti a nejsem člen

Tato varianta je možná, pokud přijdete s doprovodem člena LMK Rakovník a ten za Vás přebírá plnou zodpovědnost a je povinnen Vás informovat o leteckém řádu.
 

Existují výjimky na vstup, nebo jak se mohu dostat na plochu letiště?

Ano, existují výjimky na vstup. Veřejnost může jít do areálu LMK Rakovník pouze během pořádání soutěží, či během leteckých akcí. V obou případech pouze po vyhrazené části, nikdy nevstupovat do přistávací oblasti. Vstup je ještě povolen kdykoliv jako doprovod člena LMK.
 

Vstup pro účastníky závodů či airshow.

Každý účastník závodu má povolen plný pohyb po celém areálu LMK (v den závodu) včetně parkování autem uvnitř areálu. Musí se ale seznámit s letovým řádem, organizací závodu a to dodržovat.


Co znamená brigáda?

Brigáda obnáší úpravy a úklid areálu. To znamená např.: v létě sekání trávy na modelářské ploše, vysekávání křoví kolem plochy, barvení zábradlí, úpravy okolí klubovny, atd. Každý člen musí v daném roce odpracovat 15 hodin, nebo brigády zaplatit.
 

Co znamená dělat pořadatele?

Odpracovat si pořadatelskou činnost znamená, že LMK v průběhu roku pořádá několik soutěží. Na daných soutěží je potřeba časoměřiče, zapisovače, vyznačení např přistávacích ploch, atd. Takže je to absolutně fyzicky nenáročná práce a navíc zajímavá, když je člověk přítomen závodům. Každý člen se musí zúčatnit min dvou akcí jako pořadatel.
 

Jak se stát členem?

Stačí kontaktovat předsedu klubu (mail nebo telefon), kontaktní informace zde na webu.
 

Nechci jít na brigády, nebo jsem je nestihl.

Na odmítnutí brigád má každý člen právo. Ovšem každá hodina je zpoplatněna 100 Kč, každá pořadatelská činnost 500 Kč. Takže když si řeknu že vůbec nepůjdu na brigádu, tak musím zaplatit 15 x 100 = 1500 Kč. Pokud odmítnu jít dělat pořadatele, znamená to 2 x 500 = 1000 Kč. Je to volba každého člena, zda si během roku najde dva dny a odpracuje si brigádu nebo to zaplatí.


Jak se mohu přihlásit na závody?

Napište email nebo zatelefonujte předsedovi LMK. V případě soutěže minimaket D. Dvořák, u upoutanců J. Hoblík, u RCMX P. Vydra.
 

Kde mohu najít seznam akcí, které pořádáte?

Všechny akce pořádané klubem jsou vypsány zde na stránkách.


Chci přihlásit svoje dítě na tábor, co mám udělat?

Kontaktujte předsedu LMK Rakovník. Všechny potřebné informace jsou zde na webu pod tlačítkem kontakt.
 

Co je to za druh tábora?

Jedná se o příměstský tábor leteckomodelářského klubu LMK Rakovník. To znamená, že ráno přivezete svoje dítě na letiště, vedoucí si ho přebere a odpoledne si opět dítě vyzvednete. Jelikož vedoucí zůstavají na táboře celou dobu i přes noc, je tu možnost starší děti nechat přes noc ve vlastním stanu, ale na vlastní zodpovědnost rodičů.
 

Jak to vypadá na táboře, co se tam dělá?

Informace o činnosti a i fotky z tábora najdete zde na webu pod tlačítkem tábor
 

Kdy se tábor pořádá?

Většinou je to 2 a 3 týden v srpnu.
 

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr