RCV2

Rádiem řízené větroně pro termické létání, u nichž počet dálkově řízených prvků není omezen. Model letadla bez pohonné jednotky, u kterého vztlak vzniká působením aerodynamických sil na pevné, nepohyblivé plochy. Modely s proměnnou geometrií nebo plochou musí vyhovovat základním charakteristikám, jsou-li plochy ve svém maximálním i minimálním rozložení. Pilot stojící na zemi musí řídit model rádiem. Jakékoliv změny geometrie nebo plochy musí být ovládány dálkově rádiem.
 

Jarní RCV2 - letiště Rakovník 24. 3. 2008

Letošní leteckomodelářská sezona na rakovnickém letišti začala opět nejstarší soutěží v historii klubu, Jarním pohárem RCV2. Již týden před ní si členové LMK Rakovník dali brigádu, aby plochu připravili nejen pro tuto soutěž, ale i pro nadcházející celou sezonu, která už netrpělivě prostřednictvím prvních teplých slunečních paprsků nakukuje do modelářských dílen. 
Číst dál...

Jarní RCV2 – letiště Rakovník 25. 3. 2006

Patnáct odvážných přijelo poslední březnovou sobotu poprvé v roce 2006 pokřtít rakovnické modelářské nebe na již tradiční soutěži Jarní RCV2. Temnou barvou zadekované počasí na dohledném obzoru naštěstí nespustilo svoji deštivou hrozbu, jen občas seslalo na zátylky pilotů několik kapek, a tak se mnozí poprvé v tomto roce s vervou pustili do létání.
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr