KLUBOVÁ AKTIVITA

Učím děti i to, jak mají držet pilku

Jan Kratochvíl vede modelářský kroužek v DDM už od svých patnácti let. Sám začínal jako úplný nováček. Dnes se ho na modelářské fígle ptá desítka kluků, se kterými se pravidelně setkává, aby jim předal svoje zkušenosti. Zájem o modelařinu mají nejen děti z městských sídlišť, ale i přespolní. Kvůli omezené kapacitě musí některé z nich i odmítat.     Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/modelar-jan-kratochvil-ucim-deti-i-to-jak-maji-drzet-pilku-20170911.html
Číst dál...

Zimní sezona 2016 / 2017

I tuto zimu měli rakovničtí modeláři pronajaté prostory pro zimní letovou sezonu. Každý čtvrtek večer jsme chodili do rakovnické sportovní haly a v neděli odpoledne jsme chodili do tělocvičny 1. Základní školy Rakovník. Obliba zimního halového létání se v našem klubu rozšířila do takové míry, že nikdy nebylo v hale méně než 11 pilotů. S námi začali chodit i členové okolních modelářských klubů, takže vždy bylo o zábavu a hojnou účast postaráno. 
Číst dál...

Oplocení letiště

Členové leteckomodelářského klubu Rakovník pracují v posledních několika týdnech na oplocení areálu rakovnického letiště.  Více nám řekl předseda klubu Jiří Habart: „Oplocení povede od stávajícího plotu u klubovny podél komunikace západním směrem až na horizont. Mělo by omezit přístupu cizích osob k modelářské části travnaté plochy a na letištní plochu.
Číst dál...

Tak nás zase vykradli, 2009

Lidská bezohlednost a drzost opravdu nezná mezí. Ze středy na čtvrtek nás opět, snad již po šesté navštívil v modelářské klubovně nezvaný host. Ne že bychom neradi vítali zájemce o modelařinu, přes to, tito návštěvníci ať zůstanou příště doma.
Číst dál...

Posvícenskou sobotu v Lubné doplnily modely

Je čas posvícení, je čas veselí… Také v Lubné, obci jen kousek od Rakovníka, proběhla o víkendu pouť. Její součástí byl i dětský den s hasiči, který navštívila asi stovka špuntů a jejich nejbližších. Jedním ze zpestření odpoledne bylo vystoupení modelářů z LMK Rakovník.
Číst dál...

Na letiště se vrací staronové kategorie leteckých modelů

Letecko modelářský klub Rakovník má bohatou historii a velké plány do budoucna. A hlavně, ve svých řadách má mládež, svoji budoucnost. V sobotu 5. ledna se na výroční schůzi sešli členové Letecko modelářského klubu 268 Rakovník. Současný klub tvoří dvaadvacet dospělých členů a téměř stejný počet dětí, především těch, které docházejí do modelářských kroužků v rakovnickém  
Číst dál...

Myslím si, že to nebyl vůbec špatný rok 2005

Mezi dlouholeté aktivní spolky v regionu musíme už více než padesát let zařadit Leteckomodelářský klub Rakovník. Letecké modelářství pronikalo mezi obyvatele od počátku velkého letectví, také první malé létající aparáty postavili obyvatelé bývalého okresního města Rakovník již před druhou světovou válkou, ale počátek organizovaného modelářství zde lze najít v roce 1950. Tehdy skupina nadšenců založila svůj klub. Klub ve své pětapadesátileté historii pamatuje léta velmi úrodná i období méně aktivní, ale podstatné je, že se bez přerušení činnosti přehoupl do nového milénia a pracuje i dnes. Proto jsme požádali o několik slov současného předsedu Jiřího Habarta.    
Číst dál...

Vykradená klubovna

  Pravděpodobně v pondělí 18. října nějaký dobrák již celkem popáté vykradl naši klubovnu. Co víme? Nejdříve se pokoušel, zřejmě pomocí krumpáče, vypáčit zámky na dveřích, poté to pravděpodobně zkoušel s okenicí. Jenže to se mu nepovedlo, s tím už máme zkušenosti a zabezpečili jsme to dobře. Tak stejným klíčem odemkl o kousek vedle. Odhadem asi desátá rána krumpáče prošla skrz povrchovou desku, kterou pak vylámal. Pod ní byla další vrstva, tu vylámal také a poslední vnitřní, už jen sololitovou, prokopal. Odstrčil stůl a byl uvnitř.  
Číst dál...

Tak nás zase vykradli, paní Müllerová

Tak nás zase vykradli, paní Müllerová. Touto parafrází na úvodní slova z příběhů Haškova Švejka začal i letošní rok na modelářském letišti v Rakovníku. V sobotu se tu totiž konala první letošní modelářská soutěž a již příjezd na místo byl pro členy LMK Rakovník velmi hořký. Zatím neznámý spoluobčan se vloupal do zázemí modelářské klubovny. Z ohniště si půjčil žulovou dlažební kostku a „odemknul si“ boční okénko. Ještě před tím však důkladně zlikvidoval krycí mříž.  
Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr