Posvícenskou sobotu v Lubné doplnily modely

Je čas posvícení, je čas veselí… Také v Lubné, obci jen kousek od Rakovníka, proběhla o víkendu pouť. Její součástí byl i dětský den s hasiči, který navštívila asi stovka špuntů a jejich nejbližších. Jedním ze zpestření odpoledne bylo vystoupení modelářů z LMK Rakovník.

„Lubenští hasiči nám ochotně vyšli vstříc o prázdninách, kdy nám na modelářský tábor na letišti půjčili velký vojenský stan a my jim tady dnes vracíme tuto pomoc ukázkou modelářské činnosti,“ vysvětlil Jiří Habart, předseda LMK.
 
Na stojánce u fotbalového hřiště se sešla pestrá paleta modelů. Byly zde malé i větší elektrolety, větroně, obří polomakety i vrtulník. Zájem byl velký. Letový prostor však modelářům příliš nepřál. Okolo fotbalového hřiště rostou topoly a další stromy, a tak se dalo létat jen s těmi menšími.
 
Pod vedením mladíků Pavla Vydry ml. a Matěje Michaličky se po nebi proháněly Easy Star a polomaketa Piper Cheroky, akrobata Zoom předváděl Pavel Vydra st. Zájem přihlížejících vzbudil i replika prvoválečného Albatrosa řízená Milanem Hůlou nebo Nebeská blecha ve větru mistrně vedená Zdeňkem Habartem.
 
Také na stojánce bylo k vidění spousta zajímavého. Dva a půl metrový Piper Jiřího Habarta udivoval nejen svojí velikostí, ale třeba i pilotem s opravdovým pleteným svetrem. Romantiku tichého létání reprezentoval čtyřmetrový větroň Nimbus, tentokrát ale s motorovým pilonem, postavený Jiřím Nachtigalem. Ten přivezl i téměř dvoumetrový P 47 Thunderbold poháněný elektromotorem. Oba modely vynikají nejen zděděnou ladností svého velkého vzoru, ale v modelovém pojetí jedinečnou kvalitou zpracování. Oči přihlížejících se pak divily nad rozličností tvarů a typů modelů, do jejichž motorů neteče benzín, ale elektrická energie. Ať už to byly motorizovaný větroň Václava Volrába, polomaketa Tiger Motha nebo třeba samokřídlo Tornádo.
 
Kromě leteckých modelů na nebi i na zemi připravili lubenští hasiči pro děti řadu soutěží a atrakcí. Zájem byl samozřejmě i o jejich techniku, a tak podržet si vodní dělo na střeše auta nebo spuštění doopravdické hasičské houkačky bylo mezi dětskými účastníky akce prestižní záležitostí.
 
 
zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr