Tak nás zase vykradli, paní Müllerová

Tak nás zase vykradli, paní Müllerová. Touto parafrází na úvodní slova z příběhů Haškova Švejka začal i letošní rok na modelářském letišti v Rakovníku. V sobotu se tu totiž konala první letošní modelářská soutěž a již příjezd na místo byl pro členy LMK Rakovník velmi hořký. Zatím neznámý spoluobčan se vloupal do zázemí modelářské klubovny. Z ohniště si půjčil žulovou dlažební kostku a „odemknul si“ boční okénko. Ještě před tím však důkladně zlikvidoval krycí mříž.
 
Pro rakovnické modeláře to byl v posledních letech již pátý nepozvaný návštěvník, ale tenhle byl tak trochu jiný než ti předešlí. „To nechápu, k čemu mu to může být. Nevím, co si o tom mám myslet,“ tak nějak komentovali jednotliví modeláři čin, který se uskutečnil někdy mezi středou a sobotou.
Více nám řekl předseda LMK Rakovník Jiří Habart: „I když nedošlo k nějaké vysoké škodě, zloděj ukradl materiál ke stavbě modelů, který tu byl připravený pro chystaný modelářský tábor o prázdninách. Po předchozích vloupáních do klubovny jsme na zimu všechno, co by mohlo někoho lákat, odvezli, ale dát si takovou práci s mříží a oknem kvůli balze za pět tisíc, to nechápu. Vždyť se to ani nedá prodat, snad jen spálit.“
Modelářská sezona, jejíž oficiální začátek je v květnu, tedy nezačala v Rakovníku dobře. Třicet dětí přišlo o materiál na modely, modeláři o iluze, že kde nic není, tam zloděj nekrade a pro ostatní to snad bude poučení, že zámky a mříže někomu překážku nedělají. Zima končí a zmije (promiň plaze s klikyhákem na hřbetě) vylézají z děr.
Rakovnický deník, pondělí 21. března 2005
zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr