Rakovnické Amálky a Cipískové na letišti

Zajímavý projekt spolupráce mezi dětmi a modeláři se zrodil v hlavách učitelek rakovnické mateřské školky YMCA. Ve čtvrtek se procházkou vydaly společně s učitelkami třídy Amálek a Cipísků na rakovnické letiště, kde je čekal zajímavý program.

O ten se postarali modeláři z Leteckomodelářského klubu Rakovník společně s letci z Aeroklubu Rakovník, kteří dětem předvedli letecké modely i velká letadla. Některé zaujaly malé modely s vrtulí, jiné ty větší s opravdovým motorem a hlavně kluky pak skutečné letouny. A kdyby jen koukaly, oni si je mohli i osahat a ti odvážní i nachvíli zahrát na pilota stíhačky nebo větroně ve skutečné kabině.

Únavu a hlad z cesty pak zahnaly opékané vuřtíky nad ohníčkem, ke kterým se přikusoval nejen chleba, ale i nějaká ta sladká dobrota z batůžku.

"Jedním slovem hezké. Modeláři to měli dobře připravené, děti byly nadšené a hrozně se jim na letišti líbilo. Nejvíce obdivovaly velký model z války a s úžasem si prohlížely velká letadla v hangáru. Počasí nám přálo, vuřty všem chutnaly, a tak to bylo skvělé odpoledne," řekla Rakovnickému deníku učitelka Amálek Iva Fišerová.

Celý slunečný den na letišti ukončily ukázky létání s modely. Barevná letadla i ostrými zuby pomalovaný bombardér z války pozorovaly děti s respektem i nadšením zároveň. Dnes už tři desítky Amálek a Cipísků z rakovnické YMCY ví, proč letadlo letí i jak se řídí. A hlavně, že na letišti je krásně. A modeláři věří, že nezůstane jen u této jedné návštěvy, protože zářící oči dětí jsou pro ně tou nejlepší odměnou jejich snažení. A jestli právě vaše školka přemýšlí o cíli svého výletu, vydejte se na letiště.

zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr