Mistrovské medaile do Rakovníka

Hned tři medailové úspěchy zaznamenali rakovničtí plastikoví modeláři na letošním Mistrovství České republiky, které proběhlo jako součást největší české výstavy s mezinárodní účastí E – Day v pražských Butovicích.

Rakovničtí mistři plastikových modelů zabodovali ve svých královských disciplínách – figurách. Kategorie figury 72 mm a větší přinesla úspěch Drahoslavu Dvořákovi, kde si jeho bílý horský apačský náčelník Valerio vystřílel třetí místo. Další z indiánských válečníků z dílny Drahoslava Dvořáka Hawkeye si v kategorii Hobby – figury nad 90 milimetrů vybojoval také bronzovou medaili.
Rakovnický triumf ale gradoval v kategorii busty bez rozdílu měřítka. Zde se absolutně nejlepším stal Polák Miniszewski se svým spartanským válečníkem, ale český národní titul získal právě rakovnický Zbyněk Musil za svého maorského bojovníka velkého 200 milimetrů (na snímku z archivu pořadatelů E-Day, kterým děkujeme), jinak v celkovém pořadí druhým. Tomu nechybí ani typické obličejové tetování, ani propracované oblečení z peří pestrobarevných ptáků. Teprve až za Maorem skončil vykládaným brněním se pyšnící Hector Tomáše Dundy, jeden z největších favoritů na titul.
 
 
 
Více z této kategorie: Jak jsme loupili v Děčíně »
zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr