Jak jsme loupili v Děčíně

Naší první letošní navštívenou akcí se stala soutěž v DĚČÍNĚ zvaná DĚČÍNSKÝ MINIMAX. Soutěž pořádá místní klub MK518 Děčín a cenami jsou opravdu zmenšené modely minimaxů. Vyrazili jsme v plné sestavě - DÁDA DVOŘÁK, VÁCLAV DVOŘÁK, JAN ŠNEJDAR a moje maličkost - ZBYNĚK MUSIL.

I přes mrazivé počasí a nepříjemnou mlhu (zpětné zrcátko na Dádově autu si ji bude dlouho pamatovat) jsme do cíle naší cesty dorazili v pohodě. Nastal tradiční ceremoniál: vybalit modely, zkouknout jestli přežili cestu bez nehody, dolepit
ulámané díly, přihlásit naše výtvory, rozhodit je po stolech a hurá na čumendu. Sál místního domu dětí a mládeže nepatří mezi největší, ale o to víc pak vyniká, když jsou stoly modelama doslova nacpaný. S Dádou jsme jako již tradičně soutěžili ve všech kategoriích figurek. Se svou první bustou zkusil zabodovat i Honza. Modelů bylo požehnaně, protože kolegové modeláři do Děčína jezdí rádi. Je zde velmi příjemná atmosféra a opravdu je na co se dívat. Navíc do Děčína dorazili i přátelé z německého LIPSKA, takže se jednalo o mezinárodní výstavu. Letos se zde objevilo pár modelářských skvostů, precizně ropracovaných do nejmenších detailů. Jen tak namátkou: Aichi D3A1 "Val",Mitsubishi A6M2b "Zero", Sopwith Camel, M8 Light Armored Car "Greyhound", Autoblinda AB 41, Flakpanzer 38(t) "Gepard" atd.
 
Pokukováním po modelech a "odborných" debatách jsme strávili celé dopoledne. Na oběd jsme vyrazili do nedalekého Hřenska. Vzpomněl jsem si, že zde můj bratranec vlastní penzión. Jídlo bylo vynikající a protože se venku sypal sníh a nám za zády plápolal oheň v krbu, nebylo kam pospíchat. Čas byl ale neúprosný a vyhlášení výsledků se blížilo.
 
A výsledky stály zato. Dáda obsadil 2. místo v kategorii "O nejlepší spoře oděnou ženskou figuru". Honza se svou bustou cenu "Dobro a poctivo urobený model". A já 2 x 1. místo v malých a velkých figurkách, 2. místo v bustách.1. a 2. místo ve válečných figurách a také cenu "Dobro a poctivo urobený model" pro Čingischána. Teď už všichni ví, že LMK Rakovník má vynikající modeláře a na příští rok s námi na 100% počítají. A my se sem rádi vrátíme. Takže za rok nashledanou...
 
S pozdravem Zbyněk Musil
zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr