Rakovnická účast na 3. mezinárodním GeeBee Cupu v Pardubicích

Již potřetí se v Pardubicích konalo setkání a soutěž halových upoutaných modelů. S účastí 25 soutěžících z 5 států (CZ, SVK, PL, AUT, GB) a pozorovatelkou z Bulharska si označení mezinárodní plně zaslouží. Účastníky je tato akce vnímána jako prestižní,

protože představuje pomyslný vrchol zimní halové sezony. Proti minulým ročníkům akce probíhala v nové hale o rozměrech 40x27x11m a to spolu se zázemím typu šatny, sprchy, toalety, vybavený bufet přímo v objektu silně přispívalo k všeobecné spokojenosti. Létání na třech kruzích a možnost přenocování v hale za symbolický poplatek bohatě kompenzovaly vyšší hodinový nájem. Pro Jar. a R. Hoblíky nebyla hala úplně nová Už vloni na podzim, kdy se o možném použití tohoto objektu uvažovalo, byli jako testovací piloti pozváni k "záletu" haly pro upoutané létání. Očekávání rakovnických byla: někoho na bedně v národních akrobatech UŠ a nebýt mezi posledními v  mezinárodních akrobatech F2B. Výsledek byl lepší než se čekalo. 
 
V kategorii UŠ se mezi 9 soutěžícími zopakovalo pořadí z rakovnického GBCupu - Richard, Jaromír a Jan Hoblíkovi. A 6. Markovi Hoblíkovi chybělo do 4. místa 2 body. Zvlášť vyhodnocená věková kategorie juniorů přinesla Markovi nejvyšší místo na bedně a 3. skončila Šárka Pausarová z LMK Pavlíkov, která létá spolu s Janem Hoblíkem. V mezinárodní kategorii F2B se rakovničtí umístili z 19 soutěžících na 10., 11. a 17 místě, což je umístění lepší než bylo očekáváno. Faktem je, že intenzivněji se v Rakovníku začaly F2Bčka létat až během této halové sezony a soutěžit v jednom kruhu s mistrem světa (Igor Burger) nebo vicemistrem ČR (Z.Kravčík) je o tom, se hodně naučit, ale přelétat nelze. Díky nocování v hale se sobotní večer proměnil na párty s živou hudbou (kytara, housle, baskytara) a zpěvem (všichni), nočním létáním a spoustou vtipů, modelářských zážitků a veselého povídání. A tak už při odjezdu bylo jasné, že některý březnový víkend roku 2014 znovu na stejném místě.
 
Jaromír Hoblík
 
 
 
zpátky nahoru

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Sponzor

Mraky, déšť

Vítr