Rakovnické polétání 14.8.-15.8. 2021

Všechny piloty srdečně zveme na modelářský víkend Rakovnické polétání 2021 (MOAS) ve dnech 14.8. - 15.8.2021. Nejsou vyžadovány žádné přihlášky. Akce je pro všechny modeláře, kteří chtějí polétat a posedět s partou modelářů létat se bude na velké ploše AK Rakovník a na asfaltu 80 x 16 m. příjezd možný v pátek, jídlo zajištěno sobota neděle, večer hudba Jára Chroustovský.

pro případné info piště na mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

 

Vážení příznivci akce Model Air Show Rakovník,

bohužel Vás všechny musíme zklamat. Akce se letos neuskuteční z důvodu covidu. Danou akci začínáme připravovat koncem listopadu a všichni víme jak zimní měsíce vypadaly a proto odhadnout situaci na léto bylo problematické, jak pro pořadatele, tak i pro naše partnery. Zkusili jsme situaci přehodnotit ještě v březnu, který jsme si stanovili jako nejzažší termín pro začátek příprav. Bohužel březen byl co se týkalo covid restrikcí ještě horší než zimní měsíce bez jasného výhledu jaké podmínky budou platit v létě.

A teď ta nejlepší možná zpráva. V daném termínu 14.8. - 15.8. 2021 uspořádáme náhradní akci Rakovnické polétání 2021. Akce bude bez doprovodného programu. Budou pouze piloti, nebude stanoven letový program, piloti budou létat podle vlastní nálady. Akce bude pojata jako třídenní relaxační modelářský víkend :-) Létat se bude v pátek na modelářské ploše, v sobotu na ploše velkého letiště a v neděli na modelářské ploše.

Protože jsme už déle nemohli vydržet bez našich přátel (spíš pochlubit se kdo co má nového), proto jsme připravili alespoň tuto menší akci. 

 

 

Číst dál...

Rakovnické minimakety 2020

Letošní setkání mínímaket bylo přesně podle přísloví „tak dlouho se hodí se džbánem pro vodu...“ Zamračené počasí a občasné přeháňky však nikomu náladu nezkazily. I v takovém počasí se dájí prohlížet modely a debatovat o stavbě dalších. Chvílemi se i létalo, i když foukalo přes 6 m/s. 

Číst dál...

Modelářský tábor 2020 - pozvánka

 Vážení rodiče,
termín letošního příměstského modelářského tábora bude probíhat ve dvou týdnech a to od 10.8. – 14.8. a 17.8. - 21.8.2020. Vaše děti budeme očekávat každý den v našem modelářském areálu na rakovnickém letišti, pokud možno do 8. hodiny ráno, kdy tábor oficiálně začíná.. Příjezd k nám je po silnici od Valea k areálu rakovnického aeroklubu. Zde pojedete stále rovně kolem plotu areálu Aeroklubu Rakovník západním směrem, dokud neuvidíte světle modrou klubovnu a poblíž 2 bílé párty stany – zde je náš areál. 
Číst dál...

 

Rakovnické minimakety 2019

Šestnácté setkání stavitelů a pilotů malých maket je za námi. Z reakcí zúčastněných  byla znát spokojenost s akcí a jako vždy dobrou partou. Svatý Petr je patrně také modelář, protože takové počasí by se mělo zasadit do zlata. Naším hostem letos byl Mirek Rohlena – konstruktér mnoha malých maket pro IGRU, Modelu, ABC a Karla Hackera. Rád viděl, že se jeho konstrukce staví dál a že také létají.

Číst dál...

RCMX 2017

Piloti polomaket téměř z celé republiky si měřili síly a svůj um na modelářské části rakovnického letiště. Ač létali jako o život, nohama stáli pevně na zemi. Polomaketa je totiž zmenšeninou letadla těžšího vzduchu s pevným křídlem, které neslo člověka.
 
Číst dál...

Modelářský tábor 2017

„Tady je nějaká boule, asi tříska, zkus ji odstranit. Vezmi si skalpel, nůž je na to moc tupý,“ radil Jan Kratochvíl, jeden z vedoucích tábora rakovnických leteckých modelářů na letišti Honzovi Veselému, který si tu dodělával model letadla Vipan.
 
Číst dál...

Učím děti i to, jak mají držet pilku

Jan Kratochvíl vede modelářský kroužek v DDM už od svých patnácti let. Sám začínal jako úplný nováček. Dnes se ho na modelářské fígle ptá desítka kluků, se kterými se pravidelně setkává, aby jim předal svoje zkušenosti. Zájem o modelařinu mají nejen děti z městských sídlišť, ale i přespolní. Kvůli omezené kapacitě musí některé z nich i odmítat.
 

 
Zdroj: https://rakovnicky.denik.cz/zpravy_region/modelar-jan-kratochvil-ucim-deti-i-to-jak-maji-drzet-pilku-20170911.html

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS

Počasí na letišti

Web Airshow

Airshow

Web ASTR

ASTR

Web LKRK

LKRK

Kudy na letiště

Navigace

QR pro navigaci

Děkujeme

Mraky, déšť

Vítr